Kas ir robotiskā ķirurģija un kur tā tiek izmantota?

Robotiskā ķirurģija vai operācija ar robotiem ļauj ārstiem veikt daudzu veidu sarežģītas procedūras ar lielāku precizitāti, elastīgumu un kontroli, nekā tas iespējams ar klasiskajām metodēm. Robotiskā ķirurģija ir minimāli invazīva - operācija tiek veikta, veicot nelielu griezumu vēdera sieniņā. Robotiskās ķirurģijas sistēma sastāv no kameras rokas  un mehāniskām rokām, pie kurām piestiprināti ķirurģiskie instrumenti. Ķirurgs kontrolē sistēmas rokas pie operāciju galda, sēžot pie datora konsoles. Konsole nodrošina ķirurgam augstas izšķirtspējas palielinātu trīsdimensiju skatu uz ķirurģisko vietu. 

Daudz diagnožu ginekoloģijā, vēdera dobuma ķirurģijā un uroloģijā ir veiksmīgi ārstētas, izmantojot robotizētu ķirurģiju, piemēram, nieru vēža, prostatas vēža, kolorektālā vēža, endometrijas vēža un citu slimību ārstēšana, saudzējot citus orgānus.


Kā tiek organizēta robotizētās operācijas procedūra?

1. Jums ir jāpiesakās uz konsultāciju pie mūsu staru terapeita Dr. Māra Mežecka, aizpildot pieteikuma formu un augšupielādējot savus medicīniskos datus failu apmaiņas serverī. Ja nepieciešams, mēs palīdzēsim datus augšupielādēt. Mēs varam palīdzēt Jums pieprasīt savus medicīniskos datus arī no ārstniecības iestādes, kurā tika veikta izmeklēšana.

2. Tiklīdz tiks rasts atbilstošākais risinājums konkrētajai diagnozei un Jūs to akceptējat, mēs nosūtīsim Jūsu medicīniskos datus operējošajam ķirurgam un organizēsim konsultācijas klātbūtnē vai attālināti.

3. Ja Jūsu situācijā būs iespējama robotizēta operācija, tiks noteikti papildu pirms operācijas izmeklējumi un noteikts operācijas datums.

4. Parasti operācija tiek veikta vispārējā anestēzijā. Uzturēšanās slimnīcā atšķiras atkarībā no vispārējā veselības stāvokļa un ārstēšanas apjoma, bet vidēji četras dienas.

Lietas, kas jums jāzina par robotizēto ķirurģiju:

  • Mazāk komplikāciju, piemēram, mazāks risks infekcijai ķirurģiskajā vietā;

  • Labāka skarto orgānu darbības atjaunošanās;

  • Mazāk sāpju un asins zuduma;

  • Ātrāka atveseļošanās;

  • Mazākas, mazāk pamanāmas rētas.